Chcesz konto? Wbijaj na discorda i daj znać - https://discord.gg/TGxXhe4 :) Aby móc pisa? na forum musisz si? Zalogowa? lub Zarejestrowa?
Dzi?ki forum zawsze b?dziesz na bie??co z informacjami o PR, czapkach, setach (ubraniach, przedmiotach). Konkursy z nagrodami! Polecisz swoje mapki i dowiesz si? wi?cej na temat powstaj?cej nowej wersji PR. I wiele, wiele wi?cej!
Warto si? zarejestrowa? :)


Poprzedni temat «» Następny temat
Ma?y PBF
Autor Wiadomość
ChrisPL 
Cz?sto wygrywa


PR3 Rank: 24
PR3 - Czapki: 5
Wiek: 26
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 96
Posiadane Sery: 0
 #1  Wysłany: 2010-11-24, 22:35   Ma?y PBF

Mam pomys? wprowadzenia do forum ma?ej gry forumowej o nazwie PBF.

PBF = Play By Forum = Gra forumowa jednotematyczna.

Rozró?niamy dwa rodzaje gier typu pbf:

1. gra forumowa - gdy ca?e forum lub jego du?a cz??? po?wi?cone jest rozgrywce, okre?lone dzia?y s?u?? za lokacje a tematy to poszczególne miejsca albo wydarzenia. W tak? gr? mo?e gra? nieograniczona liczba osób (zazwyczaj gra w ni? wi?kszo?? u?ytkowników danego forum)
2. sesja forumowa - to inna posta? zwyk?ej sesji RPG, tyle ?e rozgrywanej w internecie. Udzia? bierze tu zwykle nie wi?cej graczy, ni? w zwyk?ej sesji a gra toczy si? w obr?bie jednego tematu na forum, w którym gracze pisz?, co robi? ich postacie a MG opisuje ?wiat i jego reakcje na zachowania bohaterów.


W przeciwie?stwie do tradycyjnych gier RPG, gra na forum mo?e trwa? znacznie d?u?ej i nie ma okre?lonych ram czasowych. Akcja jednego bohatera mo?e nast?pi? nawet po kilku dniach od ostatniego posta innego gracza.

Aby rozpocz?? gr? PBF nale?y za?o?y? internetowe forum dyskusyjne lub zarejestrowa? si? na forum, gdzie ju? prowadzona jest rozgrywka.

Mam nadzieje ?e mój pomys? zostanie ropatrzony
0
 
 
     
FMPL
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2010-11-25, 13:53   

ChrisPL napisał/a:
PBF = Play By Forum = Gra forumowa jednotematyczna.

Rozró?niamy dwa rodzaje gier typu pbf:

1. gra forumowa - gdy ca?e forum lub jego du?a cz??? po?wi?cone jest rozgrywce, okre?lone dzia?y s?u?? za lokacje a tematy to poszczególne miejsca albo wydarzenia. W tak? gr? mo?e gra? nieograniczona liczba osób (zazwyczaj gra w ni? wi?kszo?? u?ytkowników danego forum)
2. sesja forumowa - to inna posta? zwyk?ej sesji RPG, tyle ?e rozgrywanej w internecie. Udzia? bierze tu zwykle nie wi?cej graczy, ni? w zwyk?ej sesji a gra toczy si? w obr?bie jednego tematu na forum, w którym gracze pisz?, co robi? ich postacie a MG opisuje ?wiat i jego reakcje na zachowania bohaterów.


W przeciwie?stwie do tradycyjnych gier RPG, gra na forum mo?e trwa? znacznie d?u?ej i nie ma okre?lonych ram czasowych. Akcja jednego bohatera mo?e nast?pi? nawet po kilku dniach od ostatniego posta innego gracza.

Aby rozpocz?? gr? PBF nale?y za?o?y? internetowe forum dyskusyjne lub zarejestrowa? si? na forum, gdzie ju? prowadzona jest rozgrywka.

Spa? mi si? zachcia?o.
Cytat:
Mam nadzieje ?e mój pomys? zostanie ropatrzony

A jaki PBF? O czym?
0
 
     
ChrisPL 
Cz?sto wygrywa


PR3 Rank: 24
PR3 - Czapki: 5
Wiek: 26
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 96
Posiadane Sery: 0
 #3  Wysłany: 2010-11-25, 14:06   

Mo?e by? o PR3 :)
0
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

https://discord.gg/TGxXhe4

Stworzył PatrykSpec | bilety lotnicze
Zakaz usuwania linku autora ze stopki