Chcesz konto? Wbijaj na discorda i daj znać - https://discord.gg/TGxXhe4 :) Aby móc pisa? na forum musisz si? Zalogowa? lub Zarejestrowa?
Dzi?ki forum zawsze b?dziesz na bie??co z informacjami o PR, czapkach, setach (ubraniach, przedmiotach). Konkursy z nagrodami! Polecisz swoje mapki i dowiesz si? wi?cej na temat powstaj?cej nowej wersji PR. I wiele, wiele wi?cej!
Warto si? zarejestrowa? :)


Poprzedni temat «» Następny temat
?wiadomy sen
Autor Wiadomość
KAT! Martis69 
Mistrz expienia
The Best



PR3 Rank: 69
PR3 - Czapki: 69
PR2 Rank: 69
PR2 - Czapki: 69
Wiek: 26
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 468
Posiadane Sery: 7
Ostrzeżeń:
 6/15/20
 #1  Wysłany: 2012-09-22, 10:37   ?wiadomy sen

Rozmawiamy tutaj o tematach zwi?zanych ze ?wiadomym snem/snach i innych tego typu rzeczach.


Co to jest ?wiadomy sen?
?wiadomy sen (ang. Lucid Dream, w skr?cie LD) – sen, w kt?rym ?ni?cy zdaje sobie spraw?, ?e ?ni. Dlatego klarowno?? my?lenia, dost?p do wspomnie? z jawy oraz ?wiadomy wp?yw na tre?? snu mog? by? kontrolowane (aczkolwiek na r??ne sposoby – zale?y to od poziomu zaawansowania osoby ?ni?cej). Inne nazwy na ?wiadomy sen to: sen jasny, sen przejrzysty, sen wiedzy.

?wiadome sny mog? by? wykorzystane w zwalczaniu koszmar?w, jako narz?dzie poznania swojej ja?ni albo te? dla rozrywki. W snach, gdzie ?ni?cy posiada odpowiednio wysoki poziom kontroli nad tre?ci? marzenia sennego, mo?na zrealizowa? ka?de swoje pragnienie.




Osobi?cie staram si? osi?gac swiadome sny. Najpierw, ?eby trzeba by?o mie? ?wiaodme sny ucz? si? ich zapami?tywa? i potem postaram si? je osi?ga?. Stosuje metody autosugestii oraz dziennika sn?w. Dopiero zaczynam, wiec na razie nie ma zbyt du?ych efekt?w. ?wiadomy sen mia?em x3 i zauwa?y?em , ?e s? one coraz d?u?sze.

Je?li chcesz si? nauczy? ?wiadomie ?nic polecam ten kurs : http://www.youtube.com/wa...ns&feature=plcp
A wy co my?licie o ?wiadomych snach ? Wierzycie w nie? Mieli?cie kiedy? ?wiadomy sen? Piszcie
_________________



"Jedna z najsprytniejszych, najseksowniejszych i najinteligentniejszych osób, które kiedykolwiek chodzi?y na tej ziemi" - Ja
Ostatnio zmieniony przez Martis69 2012-09-22, 10:50, w całości zmieniany 3 razy  
0
 
     
Heratade 
Zbieracz setów


PR2 Rank: 46
PR2 - Czapki: 12
Wiek: 25
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 123
Posiadane Sery: 0
 #2  Wysłany: 2012-09-22, 10:42   

Dla mnie jest to bardzo rzadki stan, mia?em kilka razy, ale nie pami?taj za bardzo co wtedy mi si? sni?o.
0
 
     
KAT! Martis69 
Mistrz expienia
The Best



PR3 Rank: 69
PR3 - Czapki: 69
PR2 Rank: 69
PR2 - Czapki: 69
Wiek: 26
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 468
Posiadane Sery: 7
Ostrzeżeń:
 6/15/20
 #3  Wysłany: 2012-09-22, 10:48   

btw. Ka?dy od czasu do czasu ma ?wiadomy sen tylko ?e go nie pami?ta ;P .
_________________



"Jedna z najsprytniejszych, najseksowniejszych i najinteligentniejszych osób, które kiedykolwiek chodzi?y na tej ziemi" - Ja
0
 
     
FMPL
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2012-09-22, 13:58   

Spr?buj? wej?? w ?wiadomy sen, zawsze chcia?em lata? xD
0
 
     
KAT! Martis69 
Mistrz expienia
The Best



PR3 Rank: 69
PR3 - Czapki: 69
PR2 Rank: 69
PR2 - Czapki: 69
Wiek: 26
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 468
Posiadane Sery: 7
Ostrzeżeń:
 6/15/20
 #5  Wysłany: 2012-09-22, 14:09   

FanMarioPL napisał/a:
Spr?buj? wej?? w ?wiadomy sen, zawsze chcia?em lata? xD




Z dnia na dzie? si? tego nie nauczysz.
_________________



"Jedna z najsprytniejszych, najseksowniejszych i najinteligentniejszych osób, które kiedykolwiek chodzi?y na tej ziemi" - Ja
0
 
     
FMPL
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2012-09-22, 15:00   

Domy?li?em si? ;-)
0
 
     
Heratade 
Zbieracz setów


PR2 Rank: 46
PR2 - Czapki: 12
Wiek: 25
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 123
Posiadane Sery: 0
 #7  Wysłany: 2012-09-22, 16:34   

Szkoda, ?e ja takiego czego? nie potrafi?.
0
 
     
KAT! Martis69 
Mistrz expienia
The Best



PR3 Rank: 69
PR3 - Czapki: 69
PR2 Rank: 69
PR2 - Czapki: 69
Wiek: 26
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 468
Posiadane Sery: 7
Ostrzeżeń:
 6/15/20
 #8  Wysłany: 2012-09-22, 16:54   

Heratade napisał/a:
Szkoda, ?e ja takiego czego? nie potrafi?.




Jak mnie kiedy? kto? w szkole zdenerwuje (nauczycielka/kolega) jakbym mia? w tym czasie kiedy mnie zdenerwuje ?wiadomy sen to wyobra?? sobie go/j? przed sob? i wyobra?? sobie ?e mam w r?ku pi?? mechaniczn? i potem wiadomo co ;d.


I ka?dy ma to rzadko je?li nie stosuje metod ?eby go uzyska?


Btw waszym zdaniem ?wiadomy sen mo?e by? niebezpieczny?
_________________



"Jedna z najsprytniejszych, najseksowniejszych i najinteligentniejszych osób, które kiedykolwiek chodzi?y na tej ziemi" - Ja
Ostatnio zmieniony przez -kubpica 2018-08-10, 00:13, w całości zmieniany 1 raz  
0
 
     
Heratade 
Zbieracz setów


PR2 Rank: 46
PR2 - Czapki: 12
Wiek: 25
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 123
Posiadane Sery: 0
 #9  Wysłany: 2012-09-22, 16:59   

Uwa?am ?e nie, ale mo?esz mie? problemy z budzeniem si? na czas
0
 
     
KAT! Martis69 
Mistrz expienia
The Best



PR3 Rank: 69
PR3 - Czapki: 69
PR2 Rank: 69
PR2 - Czapki: 69
Wiek: 26
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 468
Posiadane Sery: 7
Ostrzeżeń:
 6/15/20
 #10  Wysłany: 2012-09-22, 17:31   

Heratade napisał/a:
Uwa?am ?e nie, ale mo?esz mie? problemy z budzeniem si? na czas



zaczerpni?te z serwisu swiadomesnienie.pl .

Ze ?wiadomego snu mo?na si? wedle w?asnej woli, w dowolnym momencie – obudzi?. Nie ma mo?liwo?ci, aby?my nie mogli tego zrobi? – bo to zwyczajny sen. Gdy organizm wystarczaj?co odpocznie, sam si? budzi. To wszystko za spraw? naszego wewn?trznego zegara biologicznego. Wzrasta temperatura cia?a i spada poziom melatoniny odpowiedzialnej za senno??. Codziennie zasypiasz i nawet si? nie zastanawiasz nad tym, ?e mo?esz si? nie m?c obudzi?. W ?wiadomych snach te? nie ma si? czego obawia
_________________



"Jedna z najsprytniejszych, najseksowniejszych i najinteligentniejszych osób, które kiedykolwiek chodzi?y na tej ziemi" - Ja
Ostatnio zmieniony przez Martis69 2012-09-22, 17:33, w całości zmieniany 3 razy  
0
 
     
Heratade 
Zbieracz setów


PR2 Rank: 46
PR2 - Czapki: 12
Wiek: 25
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 123
Posiadane Sery: 0
 #11  Wysłany: 2012-09-22, 17:39   

Aha, dzi?ki~ .

Chodzi?o mi o to, ?e mo?esz si? wybudzi?, ale Tw?j sen jakby si? przed?u?a - wstajesz o 7:00 rano, szykujesz si? do szko?y to normalka dla Ciebie.. A co je?li taki sen si? wyd?u?y, a Ty tego nie zauwa?ysz ? o; Nie wiem, nie znam si?, tak przypuszczam. Je?li si? myl?, to popraw mnie plx~
0
 
     
KAT! Martis69 
Mistrz expienia
The Best



PR3 Rank: 69
PR3 - Czapki: 69
PR2 Rank: 69
PR2 - Czapki: 69
Wiek: 26
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 468
Posiadane Sery: 7
Ostrzeżeń:
 6/15/20
 #12  Wysłany: 2012-09-22, 18:18   

chodzi ci o to, ?e wstaje, szykuje si? do szko?y, potem znowu wstaje bo to wcze?niejsze okaza?o si? snem?

Sny nie mog? si? przed?u?a?. Przecie? jak si? obudz? to sen si? automatycznie ko?czy.


Lub chodzi ci o to, ?e si? nie obudz?, bo ?wiadomy sen dalej b?dzie trwa?, a ja tego nie zauwa?? i dalej b?d? spa?. A wi?c:
po 1. Niekoniecznie musz? si? obudzi? w trakcie fazy, w kt?rej trwa sen.
2. Je?li nie b?d? m?g? si? obudzi? moge zastosowa? techniki ?eby obudzi? si? podczas ?wiadomego snu.

Je?li nie udzieli?em ci odpowiedzi, kt?rej szuka?e? zobacz dalsz? cz??? artyku?u, kt?ry zamie?ci?em we wcze?niejszym po?cie.


"Jest jednak ziarno prawdy z tym micie, poniewa? w pewnym, szczeg?lnym przypadku mo?na mie? trudno?ci z obudzeniem si?. Mo?e nam si? przytrafi? fa?szywe przebudzenie, czyli sen, w kt?rym wydaje nam si?, ?e ju? si? obudzili?my. Potem budzimy si? ponownie i ponownie. Mo?e to by? stresuj?ce, szczeg?lnie je?li cz?owiek wierzy, ?e si? nie obudzi – jednak ostatnie s?owo nale?y do naszego organizmu, kt?ry zawsze si? budzi. W ka?dym razie nie ma mo?liwo?ci, aby utkn?? we ?nie, bo ka?dy sen kiedy? si? ko?czy."

Og?lnie artyku? dotyczy? mit?w zwi?zanych z niebezpiecze?stwem ?wiadomych sn?w. Jak chcesz to se przeczytaj: http://swiadomesnienie.pl/niebezpieczny-sen/
_________________



"Jedna z najsprytniejszych, najseksowniejszych i najinteligentniejszych osób, które kiedykolwiek chodzi?y na tej ziemi" - Ja
0
 
     
Heratade 
Zbieracz setów


PR2 Rank: 46
PR2 - Czapki: 12
Wiek: 25
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 123
Posiadane Sery: 0
 #13  Wysłany: 2012-09-22, 18:26   

O, wielkie dzi?ki~

Martis321 , masz jakie? zaburzenia sn?w ? Albo chocia? opisz jak kontrolujesz swoje ?wiadome sny.
0
 
     
KAT! Martis69 
Mistrz expienia
The Best



PR3 Rank: 69
PR3 - Czapki: 69
PR2 Rank: 69
PR2 - Czapki: 69
Wiek: 26
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 468
Posiadane Sery: 7
Ostrzeżeń:
 6/15/20
 #14  Wysłany: 2012-09-22, 18:55   

Raczej nie mam ?adnych zaburze?, tylko kiedy? jak by?em ma?y to jak by?em mniejszy to z 2-3 razy zdarzy?o mi si? na wp?? lunatykowa?, bo praktycznie nic mi si? nie ?ni?o,i wstawa?em z ???ka na 10-15 sekund i odzyskiwa?em ?wiadomo?? i szed?em spa?. Nie mia?em tak od dawna.


Je?li chodzi ci o to jak kontroluje sen w ?wiadomym ?nie ( np czy chc? ?eby przede mn? pojawi?a si? jaka? osoba lub ?ebym mia? jakis przedmiot w r?ce) to po prostu to m?wi?. Np ostatnio jak ?wiadomie ?ni?em chcia?em ?eby przede mn? pojawi?a si? dziewczyna (nie pytaj po co ;) ) to powiedzia?em "Chce, ?eby przede mn? pojawi?a si? dziewczyna" Raz zdarzy?o si? tak ?e czego? nie powiedzia?em ale o tym pomy?la?em i si? zrobi?o.

Trzeba tez wiedzie? ?e BARDZO trudno osi?gn?? ?wiadomy sen w kt?rym mamy pe?n? kontrol? nad nim. to zale?y od do?wiadczenia, jak i d?ugo?? ?wiadomego snu. Np w moim ostatnim ?wiadomym ?nie pojawi? si? jaki? m??czyzna obok mnie. Chcia?em, ?eby znikn?? - nic nie dzia?a?o. Sta? obok mnie a? do ko?ca snu...
_________________



"Jedna z najsprytniejszych, najseksowniejszych i najinteligentniejszych osób, które kiedykolwiek chodzi?y na tej ziemi" - Ja
Ostatnio zmieniony przez -kubpica 2018-08-10, 00:15, w całości zmieniany 2 razy  
0
 
     
P1 -kubpica 
Twórca kampanii
Miszcz gry



PR3 Rank: 30
PR3 - Czapki: 8
PR2 Rank: 34
PR2 - Czapki: 9
Wiek: 26
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 879
Posiadane Sery: 28
Ostrzeżeń:
 7/15/20
 #15  Wysłany: 2012-09-22, 23:09   

Gdybym w ?wiadomym ?nie chcia?bym rozmawia? z k00tkiem (lub Gość) to rozmawia?bym ze samym sob?.. wszystko to co on by powiedzia? pochodzi?o by z mojego m?zgu / rozumu (o ile go mam) i tym jak go postrzegam i za jakiego cz?owieka go uwa?am... :/ Ciekawe...
_________________
Aczigment get! Dziękuję wszystkim za sery! :*
0
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

https://discord.gg/TGxXhe4

Stworzył PatrykSpec | bilety lotnicze
Zakaz usuwania linku autora ze stopki